Epila Benüs

Epila BenusEPILA BENUS, kişisel tüy giderici lazer epilasyon cihazıdır. Bilimsel araştırmalar ve güncel teknolojilere dayanılarak geliştirilmiştir. Dünya genelinde tüy giderici cihazlar için onaylanmış olan 808nm dalgaboyunun, kalıcı tüy giderilmesinde ortalama %80 etkin olduğu önde gelen araştırma enstitüleri ve Üniversiteler tarafından kanıtlanmıştır.

EPILA BENUS’ ün içerdiği lazer, doğrudan tüyler üzerine saçılarak değil, 808 nm dalgaboyu sayesinde tüy köküne nüfuz ederek tüylerin dökülmesini sağlar.

Yeni Epila Benus ile evinizde lazer epilasyon keyfi…

Epila Benus

 

Tamamiyle kişisel kullanım için geliştirilmiş son derece ergonomik, kolay kullanıma sahip, ekonomik ve emniyetli bir üründür.

SATIN AL

 

 

Epila Benus

 • Kullanımı kolay ve yan etkisi olmayan yüksek-güçte yarı iletken lazer
 • Evde güvenli ve kolay kullanımı sağlayan, güvenli bir üründür
 • Uygulama öncesi ve sonrası cildi hazırlamanız için BNB Cooling Gel ve BNB Essence Cream ürün ile birlikte hediye edilir.
 • İnsanlara zarar vermemek için lazer ışık optik lens ile konsantre edilerek yalnızca kısa mesafede belli bir alan içinde ışık saçar ve emniyet kilidi bulunur
 • Lazer saçılımı için ayarlanabilir zaman sayacı ve lazerin güç kontrolü bulunur
 • İnce ve taşınabilir tasarımı sayesinde seyahat veya iş gezilerinde kolaylıkla kullanılabilir
 • Tüyler koyu renk ise, kol, bacak, kaş, bikini çizgisi, sakal, gibi vücudun hemen hemen her bölgesine uygulanabilir. Ancak fazla miktarda pigment yoğunluğundan dolayı, prensip olarak göğüs uçlarının etrafı ve perineal bölgede uygulanmamalıdır. Yüz bölgesinde uygulama yaparken gözlerin lazere maruz kalmamasına çok dikkat edilmelidir.

Daha Etkin Tedavi İçin:

 • Kullanımdan önce lazerin normal çalıştığını görmek için herhangi bir kağıt kullanın. Kağıda siyah nokta yaptıktan sonra kağıdın yanıp yanmadığını kontrol edin.
 • En iyi sonucu almak için uygulama yapılacak bölgedeki kılların 1~2 mm uzunlukta olması yeterlidir.
 • Uygulama öncesinde cildinizi hazırlamak için cihazınız ile birlikte verilen BNB Cooling Gel’ini, uygulamadan sonra ise BNB Essence ürününü kullanabilirsiniz.
 • Lazeri doğrudan kılların üzerine hedefleyerek uygulama yapabilirsiniz. Lazer cildinizden geçerek kıl kökünün derinliğine ulaşarak onu tahrip eder.

Laser Hakkında

LASER ismi, “Radyasyonun Uyarılmış Saçılım ile Işık Amplifikasyonu” cümlesinin kısaltması ile elde edilir. Birçok insanda lazerin her tür sorunu giderme kapasitesi olduğuna dair bir kanı vardır. Ancak gerçekte lazer, uygun dalgaboyu ve ışık emisyon yöntemi kullanılarak, yalnızca cerrahi işlemlerde ve cilt hastalıklarında kullanılmaktadır. Ayrıca, lazerde tek bir dalgaboyu ve tek renk özelliği bulunmakta, bu da tüy giderme tedavisine katkıda bulunmaktadır. Güneşten saçılan ışık farklı dalgaboylarından oluştuğu halde, lazer yalnızca tek bir dalgaboyuna sahiptir. Başka bir deyişle, lazerin yalnızca bir renge yanıt veren karakteristiği vardır.

Epila Çalışma Prensibi

EPILA BENUS, lazer tüy gidericisinin prensibi, lazerin karakteristik dalgaboyu tarafından saçılan ışık enerjisinin tüy foliküllerinde (köklerinde) bulunan melanin pigment tarafından selektif olarak absorbe edilmesi sonucu termal enerjiye dönüşerek tüy kökünü yok etmesi olarak açıklanabilir.